Jak na rody podstatných jmen | Jaromír Czmero

Stejně jako v češtině jsou podstatná jména i v němčině buď rodu mužského, ženského, nebo středního. Potíž je v tom, že rod podstatného jména je ve druhém jazyce často odlišný, na češtinu tak při studiu němčiny zkrátka není spolehnutí. Po mnohaletých zkušenostech s výukou jsem se proto rozhodl studentům život usnadnit: Aby se nemuseli mechanicky učit (což je navíc s přibývajícím věkem stále obtížnější), že např. Insel (ostrov) je rodu ženského (ano, der Insel je skutečně špatně:), vytvořil jsem pro každý rod jeden příběh, ve kterém jsou obsažena pouze podstatná jména daného rodu.

Ke každému příběhu jsem navíc připravil stručný přehled gramatiky, který vám rozpoznání rodů velmi usnadní, sadu slovíček v aplikaci Quizlet (snadná registrace zdarma) a interaktivní cvičení, aby se vám slovíčka daného rodu hravou formou dostala pod kůži. Nejlepší na tom všem je, že si pro veškeré procvičování vystačíte se svým mobilním telefonem!

Příběh DIE obsahující pouze podstatná jména ženského rodu si můžete prostudovat už teď, je celý zdarma a k dispozici je ZDE. Zbylé dva příběhy včetně interaktivních cvičení přijdou na 149 Kč. Pokud alespoň na 90 procent zvládnete závěrečný online test, získáte dodatečnou slevu 50 Kč, ve výsledku tak zaplatíte pouze 99 Kč!

Pokud máte chuť si své znalosti nyní nezávazně prověřit pomocí 2minutového cvičného testu, klikněte SEM.

Produkt Jak na rody podstatných jmen v číslech:

  • 3 příběhy včetně zrcadlového překladu do češtiny
  • 318 speciálně zvýrazněných slov (úrovně A2) v jednotlivých příbězích
  • 3 x sada zvýrazněných slov v aplikaci Quizlet
  • 3 x systematické rozdělení slov do skupin na základě společných znaků (jak z hlediska gramatiky, tak významu)
  • 16 interaktivních cvičení v aplikaci LearningApps
  • 1 závěrečný test

Všechny tři příběhy včetně interaktivních cvičení si můžete objednat ZDE

Pokyny pro závěrečný test