Podrobnější informace | Jaromír Czmero

Stejně jako v češtině jsou podstatná jména i v němčině buď rodu mužského, ženského, nebo středního. Potíž je v tom, že rod podstatného jména je ve druhém jazyce často odlišný, na češtinu tak při studiu němčiny zkrátka není spolehnutí. Po mnohaletých zkušenostech s výukou jsem se proto rozhodl všem zájemcům o němčinu život usnadnit: Abyste se nemuseli mechanicky učit (což je navíc s přibývajícím věkem stále obtížnější), že např. Insel (ostrov) je rodu ženského (ano, der Insel je skutečně špatně:), vytvořil jsem pro každý rod jeden příběh, který obsahuje podstatná jména pouze daného rodu.

Ke každému rodu jsem navíc připravil stručný přehled skupin na základě společných znaků, které Vám určení rodu velmi usnadní. Nedílnou součástí jsou také speciálně vytvořená interaktivní cvičení v bezplatných aplikacích Quizlet a LearningApps.

Jak pro čtení příběhů, tak pro procvičování vám postačí i displej mobilního telefonu.

E-book je ve formátu PDF a po zakoupení vám bude nasdílen prostřednictvím cloudové služby OneDrive (Microsoft). E-book není možné stáhnout ani kopírovat, pro jeho zobrazení je zapotřebí připojení k internetu. K přístupu budete potřebovat účet Microsoft (který většina uživatelů Windows vlastní).